Klika słów o znaczeniu LTE

czyli jak nowe technologie wpływają na ochronę mienia

Cyfrowa technologia komunikacji komórkowej GSM ma już ponad 30 lat.Przez ten czas, rozwiązania mocno ewoluowały - począwszy od standardu 2G (GPRS), przez technologię 3G, aż po nowoczesne technologie 4G (LTE) oraz 5G.

Do niedawna, w dziedzinie ochrony mienia dominował najstarszy i najprostszy ze standardów - 2G znany jako GPRS. Było to efektywne rozwiązanie pozwalające na realizację niedrogich urządzeń zapewniających komunikację (wysyłanie zdarzeń do Agencji Ochrony, powiadamianie osobiste a także proste sterowanie z aplikacji).

Obecnie te najstarsze technologie - 3G i 2G są stopniowo ograniczane i wycofywane z użycia. Oznacza to, że urządzenia korzystające z tych standardów stopniowo pogorszą jakość działania, a docelowo całkowicie utracą możliwość komunikacji. Jedynym sposobem na uniknięcie tych konsekwencji jest wybieranie rozwiązań zapewniających łączność 4G LTE - tylko one w horyzoncie wielu lat, zapewnią dostęp do sieci telekomunikacyjnej.

W ofercie GENEVO znaleźć można całą gamę urządzeń wyposażonych w komunikację LTE - od hybrydowych central PRIMA64LTE WL, poprzez modułowe centrale z opcjonalnym LTE Boosterem aż po samodzielne komunikatory - nadajniki serii ATX LTE.

Wróć